Kurumsal Eğitim

Kurumsal Eğitim

Yazı kalır…

 

Notos Atölye, yazma ve okuma eğitimlerini kurumlara da öneriyor.

Kurumsal eğitim programımız, büyük şirketlerin ve KOBİ’lerin, çalışanlarının kişisel eğitimlerini ayrıca deneyimli bir ekip tarafından daha da yukarı çıkarma amacına dönük bir tasarı.

Şirketlerin, hemen her zaman çalışanlarının kendi geldikleri yerlerde aldıkları eğitimin çoğu kez yeterli olmadığını gördüklerini belirtebilir miyiz? Sanırız hep böyle. Çalışanların kendilerini uzmanlık alanlarında geliştirmeleri de yetmez ama. Muhasebecinin hesap kitap işlerini daha da ayrıtılı biçimde öğrenip uygulaması muhasebeci, halkla ilişkiler sorumlusunun kendi işini yetkinlikle üretebilmesi halkla ilişkiler çalışanını her bakımdan tamamlamaya yetmez.

Notos Atölye, Yazı Kalır… adını verdiği Kurumsal Eğitim programıyla çalışanların kişisel gelişimine katkıda bulunmayı, bilişsel yetilerini yukarı çıkarmayı amaçlıyor.

Hangi boyutlar kazandırmaya çalışarak:

• Çalışanların düşünme biçimlerinin geliştirilmesi,
• Karşılaştıkları sorunların çözümünü hemen sağlayacak refleksler kazanması,
• Bakış açılarının yenilenmesi,
• Konuşarak ve yazarak endişelerini doğru ifade etmenin yollarını görebilmesi.

Bir şirketin çalışanlarının böyle bir eğitimden geçmesi o şirketi birkaç basamak yukarı çıkarır, şirketteki toplam verimliliği artırır, şirket içi ilişkileri geliştirir, yöneticilerin altlarındaki çalışanları, çalışanların üstlerindeki yöneticileri daha iyi anlamasını sağlayabilir.

Böyle bir şirket, başka bir şirket olabilir.

Ayrıca farklı gereksinimleri birlikte konuşup bulabiliriz.

Kurumsal Eğitim Çalışma Biçimi

1 Çalışma grupları en çok 20 kişiden oluşur.
2 Dersler cumartesi günleri, saat 10.30-13.30 arasında, üç saat yapılır.
3 Katılımcılar, farklı eğitmenlerle birlikte, karşılıklı tartışma, birlikte yazı çalışması yapma, verilen ödevleri hazırlayıp değerlendirme biçiminde çalışır.
4 Kurumsal Eğitim 7 haftada tamamlanır. Atölye ücreti, belirlenen programa ve katılımcı sayısına göre belirlenir.

Yorumlar kapatıldı.