Notos Yazı Atölyesi Adatepe Taş Mektep’te (10-15 Ağustos 2020)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Notos Yazı Atölyesi’ni önümüzdeki yaz Ağustos ayında Küçükkuyu’daki ünlü Adatepe Köyü’nde, özel bir kültür kurumuna dönüşen Taş Mektep’te yapacağız.

Taş Mektep’te 6 gün ve gece yoğun bir atölye yapacağız. Altı gün boyunca her gün üç ders, 36 saatlik uzun çalışma zamanlarımız olacak. Altı gün sonra hepimize yararlı olduğunu gönül rahatlığıyla aklımızdan geçireceğimiz bir çalışma yapmış olmayı hayal ediyoruz. Verimli ve disiplinli bir çalışmaya varsanız birlikte olabiliriz. Bu arada elbette Adatepe’deyiz. Burası 1700’lerden başlayan yerleşimiyle çok özel, eski bir Rum köyü. Kazdağları’nın bir parçasında, tepelerin ve ormanın ortasına kurulmuş. Zeus Altarı’nın dibinde, Edremit Körfezi’ne kuşbakışı konumlanmış.

Yazı Atölyesi Çalışma Biçimi

1. Çalışma grubu en çok 20 kişiden oluşacak.

2. Dersler her gün 10.00-12.00, 13.30-15.30, 17.00-19.00 arasında.

3. Sabah saatlerindeki derslerimiz yazdıklarımızın okunup değerlendirilmesiyle geçecek. Öğleden sonrakilerde de önceden belirlenmiş birçok metni okuyup pek çok konuda tartışacağız.

4. Yazı Atölyesi içinde apayrı alınabilecek bir Okuma Atölyesi var. Son dersimizde asıl olarak Okuma Atölyesi’ni yürüteceğiz. Okuma Atölyesi’nde bu yılki seçimimiz: 

Philip Roth‘un Hoşça Kal, Columbusadlı uzun öyküsü

5. Ders aralarında özel konulu sohbet toplantılarımız elbette olur.

6. Katılımcılar yazdıkları birkaç metni yanlarında getirmeli. Ne yazıyorsanız.

7. Bu programımızda değişikler yapılırsa Atölye’ye katılması kesinleşenlere elbette ileteceğiz.

Geliş-Dönüş ve Konaklama

1. Köy’e geliş 10 Ağustos’ta, gün içinde gecikmeden. Herkes kendi koşulları ve araçlarıyla gelecek. Adatepe’nin girişinde, Zeus Han’da buluşacağız.

3. Kalacağımız yer Zeus Han. Duruma göre benzer nitelikte bir konaklama yeri daha ayarlanacak.

2. Odalara yerleştikten sonra ilk toplantımızı yapıp Atölye çalışması hakkında konuşacak ve ilk dersimize başlayacağız. Zeus Han’a şu adresten bakabilirsiniz. www.zeushan.com

3. Taş Mektep’te ders saatlerinde çay, kahve, su var.

4. Kahvaltı motelde. Öğle ve akşam yemekler köyde istediğimiz yerde.

5. Zeus Han’da konaklama ödemesi toplam ücret içinde. Öğle ve akşam yemeklerini herkes kendisi ödüyor (bunun daha pratik olacağını deneyimlerimizden biliyoruz).

6. Taş Mektep’ten ve Zeus Han’dan 16 Ağustos sabahı ayrılıyoruz.

Taş Mektep burada, göz atmanız için:

www.tasmektep.com

Kayıt ve Ayrıntılı Bilgi

Tel 0212 244 92 95 – atolye@notoskitap.com

www.notosatolye.com

Yorumlar kapatıldı.