YARATICI YAZARLIK ATÖLYESİ NESİN MATEMATİK KÖYÜ’NDE (10-16 Temmuz 2017)

 

sirincefoto2

Notos Yaratıcı Yazarlık Atölyesi’nin bugüne dek yalnızca İstanbul’da oluşu yüzünden öteki şehirlerden katılım sağlanamıyordu. Biz de Yaratıcı Yazarlık Atölyesi’ni önümüzdeki Temmuz ayında Şirince’deki Nesin Matematik Köyü’nde yapıyoruz. Bilindiği gibi, Matematik Köyü son zamanlardaki en çekici yerlerimizden. Ali Nesin’in bir mucize gibi ortaya çıkardığı olağanüstü bir kültür kurumu, bir değer. Matematik Köyü’nde 6 günlük bir atölye yapacağız.

Matematik Köyü’te 6 günlük yoğun bir atölye yapacağız. Altı gün boyunca her gün üç ders, 36 saatlik uzun çalışma zamanlarımız olacak. Altı gün sonra hepimize yararlı olduğunu gönül rahatlığıyla aklımızdan geçireceğimiz bir çalışma yapmış olmayı hayal ediyoruz. Verimli ve disiplinli bir çalışmaya varsanız birlikte olabiliriz.

Durum böyle…

Yazı Atölyesi Çalışma Biçimi

 1. Çalışma grubu en çok 20 kişiden oluşacak.
 2. Dersler her gün 9.30-11.30, 13.00-15.00 ve 17.00-19.00 arasında.
 3. İlk üç gün size iletilecek ders programımızı tamamlayıp sonraki üç gün kendi yazdıklarımızı ve bazı örnek metinleri tartışıp çözümleyeceğiz.
 4. Ders aralarında özel sohbet toplantılarımız da olabilir, doğal olarak olur.
 5. Yanınızda neler getirmeniz gerektiğini ve bu programımızda olabilecek değişiklikleri, Atölye’ye katılması kesinleşenlere ileteceğiz.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Gidiş-Dönüş ve Matematik Köyü Yemek-Yatak Koşulları

 1. Köy’e gidişimiz bir gün önce, 9 Temmuz’da. Herkes kendi koşulları ve araçlarıyla gelecek. Birlikte gitmeyi düşünenler elbette olabilir. Orada buluşacağız. Köy’den ayrılış 16 Temmuz öğlene kadar. 9 Temmuz’da çalışmaya başlayacağımız için olabildiğince erken gelinmeli.
 2. Odalara yerleştikten sonra ilk toplantımızı yapıp Atölye çalışması hakkında konuşacağız.
 3. Yemek, çay, su gibi gereksinimler köy tarafından karşılanıyor. Çay ocaklarında sürekli çay var. Unutmayalım, orada bunlar için kolektif ve yardımlaşmalı bir ortak yaşam oluşturacağız.
 4. Yemekler yemekhanelerden sıraya girerek alınıyor. Köyde dört öğün yemek sunuluyor. Ne varsa onları yiyeceğiz. Belki Şirince’den alışveriş gönüllüleri de çıkabilir.
 5. Öğle yemekleri 12.30, akşam yemekleri 19.00’dan sonra başlıyor.
 6. Yatak seçenekleri: a) Çadır: (iki kişilik) – b) Koğuş: (10, 12, 14 kişilik) –
 7. c) Çift kişilik oda – d) Tek kişilik oda.

Nesin Matematik Köyü de burada, göz atmanız için:

www.matematikkoyu.org

Başvuru için, ana sayfamızda, sağ üst köşedeki Kayıt Formu’nu doldurunuz.

Tel 0212 244 92 95 – atolye@notoskitap.com

Yorumlar kapatıldı.